Ruská tragédie odhaluje skrytá nebezpečí frustrace

04. Duben 2017

.

983995_10154969110970259_111832190084160871_n

Zřejmě sebevražedný útok v ruském Petrohradu opět jasně ukazuje, jak velké nebezpečí terorismu evropským státům hrozí. Tato tragédie je zatím na východě výjimkou, soucítím s rodinami obětí, ale pravděpodobný původ útočníka a jeho kontakty jasně svědčí o tom, že ani tajné služby či kontroly lidí z jiných kultur terorismu nezabrání.
Především se musejí bát lidé v západoevropských zemích, které otevřely dveře prakticky všem, což se může velmi pravděpodobně vymstít.  Bohužel někteří evropští politici nehledí do budoucna a snad si naivně myslí, že si z "Neevropanů" s občanstvími svých států vytvoří novou voličskou základnu.
Rozumím tomu, že se někteří migranti opravdu bojí o své životy, životy dětí, ale výrazná část jde za ekonomickým blahobytem. Bohužel, děti těch, kteří by mohli být vděční za přijetí v Evropě, tuto vděčnost už budou zcela určitě postrádat. Ostatně údajný petrohradský terorista měl mít také ruské občanství, takže musel na území Ruska žít delší dobu.
Způsob života nově příchozích migrantů do Evropy je diametrálně jiný, čímž se automaticky ze společnosti vyčleňují a jejich integrace je v drtivé většině nemožná. Budou to téměř vždy ti, kteří budou těmi nejchudšími, budou se s odporem a ve frustraci dívat na ty lépe situované. Z toho pak vznikají logicky až teroristické činy.
Základem by mělo být to, aby všichni bez rozdílu dodržovali zákony země, ve které chtějí zůstat. Nelze nečinně přihlížet porušování zákonů o pohybu osob, nelze tolerovat sexuální útoky na ženy, podle muslimských zvyků na nevhodně oblečenou mládež. Oplzlým pokřikováním a osaháváním to začíná, odpalováním bomb končí.
Křížení kultur v tom rozsahu, který dopustili někteří evropští politici, není nic jiného, než vytváření si budoucích konfliktů na území Evropy. Nikdo z nás není fašista, xenofob, ale bráníme si náš způsob života, který nechceme měnit, stejně, jako ho nechtějí měnit oni.
Jedinou možností tak je řešit problémy v místech, kde vznikají. A samozřejmě trvat na tom, že jakmile se situace v zemích konfliktů uklidní, budou se migranti vracet zpět a ne jen zneužívat sociální systémy evropských států.

Petr Bajer,
předseda Soukromníků