NEZIŠTNÁ SPÁSA OBCÍ?

02. Srpen 2017

V současné době přebujelých dotací se nabízí myšlenka, kterak se panu Babišovi podaří spasit obce a zároveň finančně posílit jím vlastněný a nepřímo ovládaný holding. Díky jeho velké aktivitě se mu již podařilo zlikvidovat nemálo vesnických hospůdek a  postupně začínají odumírat i drobné obecní obchůdky.
Pozvolna se začínáme z médií dozvídat, že bez dotací od státu tyto vbrzku zaniknou, a proto je nezbytně nutné začít je podporovat z obecních, nebo státních peněz. Co bude následovat? Prosadí se dotační titul a začnou se posílat peníze. Ovšem až toto nastane, bude již vytvořena síť restaurací a obchůdků vlastněná dceřinou společností holdingu pana AB. Nynější provozovatelé, kteří zatím navzdory tlaku současné vlády ještě nezanikli, dostanou nabídku, která se neodmítá. A máme obsazený trh. Obchody a restaurace budou pochopitelně zásobeny chemicko-potravinářskými výrobky holdingu, čímž se zajistí odbyt a odbourají stávající dodavatelé.
A lid bude spokojen. Obchody fungují, sláva. AB nás zachránil, nikdo jiný už to dělat nechtěl! On to pro sebe nedělá, vždyť už má přece dost…
Ano, má dost. Ale když peníze leží na ulici, proč je nezvednout.
Na provozování těchto krámků se zbohatnout nedá. Však taky peníze nevzniknou rabatem na prodeji zboží. Ten bude v porovnání s náklady na nule. A zde nastupují dotace. A myslet si, že to nejsou Vaše peníze je velmi bláhové. Jsou to přesně ty peníze, které budou chybět v nemocnicích, ve školách, v armádě…
Proto si dovoluji požádat ty, kteří umí číst mezi řádky a chápou, kam nás dotace do soukromého sektoru mohou dovést, aby při volbách podpořili strany, které toto z principu odmítají.

Jiří Urbánek,
člen Rozšířeného předsednictva Soukromníků

 

20170720_164937-1